Datça - 05 - Mersincik-Yelimlik-Körmen/Karaköy

Adım Adım Karia Yolu kitabında her rotaya ait QR kod ile ulaşılan sayfadır. Rota ile ilgili tüm açıklamalar "Adım Adım Karia Yolu" kitabında olup burada kitabın daha hafif olması için fotoğraflı, ilave açıklama gerektiren bazı ilave ve önemli bilgiler paylaşılacaktır. Bu sayfada rota tarifi bulunmamaktadır.

1- Güncel bilgiler (parkur ile ilgili -varsa- son durum burada paylaşılacaktır)
2- Wikiloc GPS linki
3- Kritik, kaçırılmaması gereken noktalar ve fotoğraflar
4- Uyarı noktaları ve fotoğraflar

- Yola çıkmadan önce veya yürüyüş sırasında kitabın içeriğine ek olarak buraya bakmanız faydalı olabilir.
Sizlerin tespit etmiş olduğu değişiklikleri altug@hikeinturkey.com adresine fotoğraf ve açıklaması (olay, durum, tarih) ile bilgilendirme amaçlı attığınız takdirde, isminizi referans vererek burada paylaşabiliriz. Sizlerden sonra yürüyeceklere kollektif bir katkımız olur.

NOT: Bu blogdaki ve kitaptaki tüm yazılar, fotoğraflar ve içerik 5846 no.lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa tabidir. 
İzin alınmadan kopyalanamaz, içerik, fotoğraflar veya bir kısmı kaynak gösterilmeden, eser/site sahibinin yazılı izini alınmadan kullanılamaz.

Orman Yolu Rotası (Yelimlik sonrası 3.5 km daha uzun toprak yol):

Datça - 05A - Mersincik-Yaslam (OrmanYolu)-Körmen / Wikiloc GPS kaydı - ERİŞİM için TIKLAYIN

Sahil Rotası (Yelimlik sonrası sahil boyunca yürünen zaman zaman toprak kaymasından ötürü patikanın daraldığı daha kısa rota) :

Datça - 05B - Mersincik-Bağlıdere (SahilYolu)-Körmen / Wikiloc GPS kaydı - ERİŞİM için TIKLAYIN


Fotoğraflar ilerleyen günlerde eklenecektir.


NOT: Yelimlik sonrası Körmen’e doğru orman yolundan veya sahilden yürüyebilirsiniz. Sahil rotası üzerinde dar, yağmur sonrası kaygan ve toprak kayması meydana gelmiş kısımlar bulunuyor. Uzun ve yorucu Mersincik-Yelimlik parkurunun ardından bu bölümde yukarıdaki toprak yoldan yürümeniz daha güvenli olabilir. Karar sizin.

Share this:

 
Copyright © Karia Yolu hakkında herşey: Rotalar, Rehber, Kitap, Harita, GPS. Designed by OddThemes | Distributed By Gooyaabi Templates